Jak dołączyć do ligi? + Kilka informacji

Ogromne wyzwanie organizacyjne jakim jest Sezon 10 potrzebuje drobnego ulepszenia, które załata dziury po nieobecnych kierowcach. Przedstawię jednak wszystko po kolei… Obecny skład po ostatniej wymianie w F4 wygląda następująco:

Ogłaszamy jednak zmianę która skład nieco poszerzy! Od teraz możliwe jest zapisanie się jako kierowca rezerwowy! Warunki bycia rezerwowym zostały opisane w najnowszej aktualizacji regulaminu:

REZERWOWI
11.1 Obecnie możliwe jest dołączenie do ligi jako kierowca rezerwowy.
11.2 Rezerwa przewidziana jest wyłącznie w splitach F4, F5, F6, XONE, PS4. W pozostałych splitach nie jest możliwe dołączenie jako rezerwa!
11.3 Rezerwowy nie musi zgłaszać nieobecności, ale brak startów może wiązać się z utratą miejsca.
11.4 Kierowcy rezerwowi muszą zaglądać na forum swojego splitu, aby wiedzieć czy jakiś główny kierowca zgłosił nieobecność i mogą go zastąpić.
11.5 Kierowcy rezerwowi pozostają w kontakcie z koordynatorami splitów. Obowiązkowo muszą być na Discordzie.
11.6 Rezerwowi nie zdobywają punktów dla zespołu, a wyłącznie do klasyfikacji kierowców.
11.7 Kolejność pierwszeństwa startu wśród rezerwowych jest ściśle ustalona.

Zatem przypominam teraz jeszcze o istnieniu tzw. “Listy oczekujących”, czyli osób, które nie dostały się do składu ligi na starcie sezonu. Osoby te mają pierwszeństwo w dołączeniu jako kierowcy rezerwowi, gdyż poprawnie wypełnili formularz, a jedynie zabrakło miejsca.

Podsumowując…


Jak dołączyć jako rezerwowy ligi VRL?

  1. Jeżeli jesteś kierowcą z listy “oczekujących” – skontaktuj się z Dotchem na Discordzie!
  2. Jeżeli jesteś nowym kierowcą (lub Twoje zgłoszenie zostało wcześniej odrzucone) – przeczytaj zasady ze strony zapisów! Pamiętaj, że zapisać się możesz wyłącznie do F4, F5, F6, XONE lub PS4! Update: Nie ma już miejsc w F4, F5 i F6.
  3. Przeczytaj regulamin i przygotuj screeny próby czasowej. Formularz na stronie zapisów zostanie otwarty w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 18:00, wtedy też możesz go wypełnić.
  4. Koniecznie skontaktuj się z Dotchem na Discordzie po wypełnieniu formularza!

Życzymy Wam powodzenia, abyście to właśnie Wy zajęli wolne miejsca. Zgłoszenia nie są bezterminowe, więc trzeba się pospieszyć!