Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

F3 | Japonia, okrążenie 2 | Jcobix | tYsU^

Nick zgłaszającego : Jcobix

Nick zgłaszanego : tYsU^

GP i nr okrążenia : Japonia, okrążenie nr 2

Dowód video : https://youtu.be/-sX4xNP_nDc i https://youtu.be/egBDuY1qQX8 25:40

Opis zdarzenia : Na dojeździe do zakrętu Degner I przede mną walczą Mateusz Mazurek, Skiller Seb i Shwagier. Ja nie chcąc być uszkodzonym przejeżdzam te sekcję w miarę spokojnie, po łuku szybciej odpuszczam gaz, żeby zapobiec zderzeniu. Niestety tYsU jadący za mną nie uczynił tego samego i zahamował tak, jakby mnie tam nie było. Przez to zostaję wypchnięty w żwir i tracę na tym +- 8 sekund, co w konsekwencji pozbawia mnie kilku punktów więcej na mecie.

Widziałem, że z przodu jedzie kilka bolidów i byłem przygotowany na wcześniejsze hamowanie, ale Ty tutaj zwyczajnie zrobiłeś brake test i nic nie mogłem zrobić, bo zahamowałeś tak wcześniej i mocno. Zostawiłeś miejsce przy krawężniku co widać na zdjęciu i w strefie hamowania zjeżdżałeś przede mnie.

0:31

Przede mną jechały 3 bolidy w walce, do Degner I dojeżdżając praktycznie bok w bok. Ja zachowałem chłodną głowę i starałem się przewidywać ruchy moich przeciwników z przodu, czego ty nie zrobiłeś. A oskarżanie o brake test to trochę podlega pod żart, bo tak jakby z Tobą nie zamierzałem walczyć i nie skupiałem się na Tobie, tylko na kierowcach przede mną. Tak też mówi regulamin, że linę wyznacza kierowca jadący z przodu, do czego ja się zastosowałem, a ty nie.

Do następnego bolidu miałeś tak długi dystans, że spokojnie mogłeś zahamować później.

Wykonałeś tak wczesne hamowanie, że nie szło uniknąć kontaktu mimo, iż byłem przygotowany na wcześniejsze hamowanie.

Opis: Jcobix widząc walczące przed nim bolidy, postanawia wcześniej zahamować do Degner 2. tYsU^ nie przewidział, że hamowanie Jcobixa nastąpi tak wcześnie i wjechał mu w tył bolidu, co skończyło się wypadnięciem bolidu Williamsa poza tor i jego stratą czasową.

Werdykt: Incydent wyścigowy

Notka: Fakt zostawienia sobie miejsca przez Jcobixa w razie incydentu, który mógłby się zdarzyć przed nim jest mądrym zachowaniem. Jednak z nagrania tYsA^ można wywnioskować, że Jcobix zahamował w tym samym miejscu co zwykle, z mniej więcej taką samą siłą, z jaką hamowałby jadąc samemu, ale w tej chwili jechał dużo wolniej ze względu na bolidy jadące z przodu. Z zasady kierowca jadący z tyłu zawsze powinien uważać na tego z przodu, aczkolwiek w tym konkretnym incydencie zachowanie bezpieczeństwa przez Jcobixa stworzyło niebezpieczeństwo kolizji z tYsEm^. Głównie chodzi o równowagę pomiędzy zachowaniem bezpieczeństwa a niebezpieczeństwem przez nie generowanym. Dlatego też w opinii sędziów tYsU^ powinien zachować większą ostrożność, ale Jcobix również, jakkolwiek to zabrzmi, nie jest bez winy w tym incydencie.