Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

F2 | GP Singapuru, nr okrażenia 19 | Daniił Piekarz | Majek

Twój nick: Daniił Piekarz
Nick zgłaszanego: Majek
GP i nr okrążenia: GP Singapuru okr.19
Dowód video: https://www.youtube.com/watch?v=EKiuR8eUA40&feature=youtu.be
Opis zdarzenia: Majek mimo tego, że był całą długością bolidu za mną przed strefą hamowania (czego niestety nie widać na nagraniu), postanawia opóźnić dohamowanie. Ja widząc zamiary Majka postanowiłem odpuścić i zostawić miejsce mimo, że nie miał overlapa. Majek jednak opóźnił hamowanie tak bardzo, że w miejscu, w którym powinno się już skręcać on jechał prosto w poprzek zakrętu. Całe to zdarzenie spowodowało uszkodzenia mojego przedniego skrzydła i konieczność zjechania do boksu na jego wymianę.

Jeżeli podany wyżej materiał dowodowy nie jest wystarczający mogę poprzeć moją skargę jeszcze nagraniami lub screenami z trybu "kino" w grze, ale potrzebuje na to więcej czasu i nie wiem czy do jutro dam radę to zrobić.

Chciałbym przedstawić sytuację z mojej perspektywy.

Piekarz dojeżdżając do nawrotu (zakręt nr. 13) zostawił bardzo dużo miejsca po wewnętrznej, do tego hamując dość wcześnie. Widząc miejsce opóźniłem hamowanie na tyle, by nie wywieźć rywala poza tor. Na nagraniu widać, że przeciwnik miałby spokojnie miejsce na przejechanie całego zakrętu po wewnętrznej. Na nagraniu również widać, że to Piekarz uderza w mój bolid i uszkadza swoje skrzydło, skręcając gdyby był sam na torze i nie widział przeciwnika.

Do tego chciałbym się odnieść do regulaminu ligi, dokładniej do 'overlapu', czy jak to się zwie. W momencie gdy Piekarz zaczął składać się do zakrętu byłem na równi z nim, jak nie przed nim, więc miałem prawo do wewnętrznej w zakręcie.

Opis: Jedyne, co faktycznie widać to samo hamowanie. Majek atakował Piekarza od wewnętrznej i zablokował koło w czasie hamowania, aczkolwiek Piekarz skręcił wcześniej i uderzył w bolid Mclarena. Skończyło się to uszkodzeniami w bolidze Red Bulla, ale istnieje za mała ilości dowodów na wydanie jednoznacznego werdykt.

Werdykt: Incydent wyścigowy.