Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

F1 | USA, 11okr | Deev | Dax

Twój nick: Deev
Nick zgłaszanego: Dax
GP i nr okrążenia: USA, 11
Dowód video: 0:37 https://www.youtube.com/watch?v=Tpe68XzbkfQ&feature=youtu.be

Opis zdarzenia: Dax hamuje wjeżdżając w tył mojego bolidu, spinuje i tracę na tym 2-3 pozycje.

Opis: Przy końcu krętej partii na początku s2 DAx łapie półspina i wypada poza tor. Pozycję na tym zyskuje KD. Przy powrocie do normalnej jazdy w DAxa wjeżdża Deev, który nie trzyma bolidu na wewnętrznej prawego zakrętu i wynosi go wprost na kierowcę Renault. Dochodzi do pierwszego kontaktu, ale jest on bez uszkodzeń. W lewym zakręcie DAx bierze żółty krawężnik między koła, co w tym zakręcie równa się byciu poza torem, i na wyjściu z zakrętu łapie minimalny uślizg, nie zostawia żadnego miejsca Deevowi na zewnętrznej. Wypycha go (Deeva) poza tor  i dochodzi do drugiego kontaktu między obydwoma bolidami, również bez uszkodzeń. Na następnym dohamowaniu Deev wykonuje bardzo późny divebomb. DAx widząc to zostawia miejsce Deevowi po wewnętrznej na tyle, żeby samemu zmieścić się w torze na zewnętrznej. Deev jednak hamuje tak późno, że sam ledwo mieści się w torze. DAx ostatecznie składa się w zakręt, dochodzi do trzeciego kontaktu i kończy się on uszkodzeniami u kierowcy Renault. Do ostatniego kontaktu dochodzi po prostej z DRS-em. Deev hamuje w normalnym dla siebie miejscu, a DAx zaczyna hamować dużo później. Uderza on w tył bolidu Deeva, co powoduje jego półspina. Przy tym kontakcie DAx powiększył uszkodzenia swojego przedniego skrzydła. Samemu będąc poza torem, DAx próbuje wrócić na tor w normalny sposób, ale dodaje za dużo gazu będąc na poboczu i sam się obraca wracając w niekontrolowany sposób na tor. Na szczęście w nikogo więcej nie uderza i wszyscy kierowcy omijający całe zajście nie ponieśli szkód.

Werdykt: Za całokształt +5 sek i 2PK dla Deeva oraz permanentna banicja dla DAxa za celowe doprowadzenie do kolizji z innym kierowcą.

Notka: 
1. Celowe czy niecelowe dodanie gazu na poboczu kończące się niebezpiecznym powrotem na tor, spowodowało to duże zagrożenie dla nadjeżdżających kierowców i bardzo dobrze, że nikt na tym nie ucierpiał.
2. Skąd wiem, że zajście było celowe? Tak się złożyło, że siedziałem na jednym discordzie i po wycofaniu się z wyścigu przyszedł tam DAx i powiedział wprost, że celowo uderzył w Deeva na dohamowaniu. Słyszało to wiele osób i mogą one potwierdzić to, co DAx powiedział wtedy na kanale głosowym.